Dzisiaj lekko i przyjemnie, coś dla miłośników zimowego szaleństwa. Za nami grudzień co oznacza, że zima 2020 w pełni. Nic jednak bardziej mylnego. Biało zrobiło się dopiero trzy dni temu.

Należymy do pokolenia wychowanego w zimach pełnych białego puchu, zasp po pas, saneczkowego szaleństwa, mrozu na policzkach i kataru zamarzającego w nosie 😉 Oznacza to, że należymy do pokolenia tęskniącego za prawdziwą zimą. I nie jest celem tego wpisu, wbrew pozorom, przygnębienie nas wszystkich. Naszym celem jest odrobinka zapomnienia. Dajemy Wam kilka ładnych obrazków, żeby pokazać jak mogłoby być pięknie w naszych ogrodach, gdyby nie zmiany klimatu.

Miłego przeglądania gdziekolwiek jesteście.

Ogród nad stawem

Kaszubska wieś to niezwykle wdzięczny obiekt. Dla nas ten region polski zimą, kojarzy się z szaleńczym kuligiem przez cudownie ośnieżone lasy. Jak ogród prezentuje się latem możecie zobaczyć tutaj, wraz z opisem założeń projektowych.

Ogród pod lasem

Ten ogród w zimowej scenerii prezentuje się bardzo klimatycznie z uwagi na sąsiedztwo lasu sosnowego. Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj.

Ogród pod miastem

Okolice Białegostoku zimą wyglądają bajecznie. Wychowując się na wschodzie Polski przywykłam do mrozu. Ten ogród chociaż leży w sypialnianej otulinie miasta, to charakterem bliżej mu do wiejskich klimatów. Latem prezentuje się sielsko i kolorowo.

Ogród nad rozlewiskiem

To także okolice Białegostoku. Zima nad wodą jest szczególnie bajkowa, gdyż dzięki wilgoci wszystko pokrywa się szronem. Posiadanie bali to naszym zdaniem duża atrakcja w ogrodzie. Nie wymaga podpinania instalacji zatem można ją odpalić o każdej porze roku. Daleko mi do morsowania, ale gorącą kąpiel w drewnianej wannie, gdy dookoła mróz i śnieg to bym wzięła 🙂 Jesteście ciekawi jak ogród wygląda latem? proszę bardzo.

Ogród z basenem

W tym ogrodzie pierwsze skrzypce gra domek całoroczny nad basenem. Mogłabym go nazwać altaną, lecz w świetle prawa nią nie jest. W każdym razie to niezależna od domu przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa, która jak widać także zimą zachęca do rozpalenia ogniska.

Podmiejski azyl

Ogród po okręgu

W starym sadzie

Ogród w dolinie Narwi